Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri

Giyim ilk çağlarda daha çok insan vücudunu tabiat etkilerinden koruma maksadı ile basit bir örtünme aracı olarak karşımıza çıksa da, zamanla toplu yaşam alanlarının büyümesi, ekonomik ve teknolojik gelişmeler, dinsel ve siyasi etkiler sebebiyle giyim; süslenme, güzel görünme, sosyal sınıf ya da statü yansıtma, kişilik, dini inanç ve milliyet yansıtma aracı haline gelmiştir. Bu sebepler insanları farklı giyinmeye teşvik ettiğinden, tekstil sektörünü sanayi devriminin esas unsurlarından biri yapmıştır. Tüm bunlara ek olarak insan hayatına moda kavramının kendini yadsınamaz bir şekilde kabul ettirmesi ile tekstil sektörü, dünya üzerindeki en hareketli, en fazla istihdam sağlayan ve insanları en fazla etkileyen sektör haline gelmiştir. Dolayısı ile bu sektörde çalışacak bilgili, donanımlı ve vizyon sahibi teknik eleman ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümünde sektörün ihtiyacını karşılayacak özelliklerde teknik ara eleman yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr