Otel Lokanta ve İkram Hiz.

Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü

Bölümün amacı, bireylere temel bilimleri içeren bilgi ve beceriler ile ülkemizin temel sektörlerden biri haline gelmiş olan turizm sektöründeki mesleklere ilişkin özel mesleki bilgi ve becerileri kazandırmanın yanı sıra, çevredeki insanlarla sağlıklı iletişim kurabilen, çağdaş teknolojiyi kullanabilen, problem çözebilen, alanında kazandığı bilgi ve becerileri doğru kullanarak sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli ürün ve hizmetleri sunabilen, yenilikleri takip eden ve hayata geçirebilen, bütün kaynakları etkili ve verimli kullanabilen bireyler yetiştirmektir.

Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü içerisinde 2 yıllık önlisans eğitimi veren Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ile henüz öğrenci alımı yapılmayan Aşçılık Programı yer almaktadır.

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr