STAJ

GEREKLİ FORMLAR

Staj Uygulamalarında İzlenecek Yol

Staj Bilgi

Zorunlu Staj Başvuru Formu

Puantaj Çizelgesi

Puantaj Çizelgesi (02 Temmuzda Staja başlayanlar için)

Puantaj Çizelgesi (16 Temmuzda Staja başlayanlar için)

Staj Dosyası

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Adres Bilgi Formu

Dilekçe

11 MAYIS 2018’ye kadar 1. Danışman Öğretim Elemanları ve/veya Koordinatörler tarafından öğrencilere staj konusu ve staj dosyasının doldurulması ile ilgili açıklamaların yapılması,

2. İŞYERİ BAŞVURU FORMLARININ ve STAJ DOSYASININ öğrenciler tarafından web sitemizden temin edilmesi, (Serik Gülsün Süleyman Süral MYO web sitesinde bu dokümanları bulabilirsiniz)

3. İşyerlerince onaylanan formların öğrenciler tarafından koordinatörlere teslim edilip, staj dosyasının (ilgili sayfalarına fotoğraf yapıştırılmış olarak) koordinatörler tarafından onaylanması.

18 MAYIS 2018 STAJ BAŞVURU FORMLARININ; ÖĞRENCİ TARAFINDAN DOLDURULUP FİRMALAR TARAFINDAN İMZALANMIŞ VE KAŞELENMİŞ OLARAK KOORDİNATÖRLERE GETİRİLMESİNİN SON GÜNÜ 18 MAYIS 2016 PERŞEMBE’dır. ÖĞRENCİ; STAJ UYGULAMASININ YAPILACAĞI İŞYERİ YETKİLİSİ TARAFINDAN ONAYLANMIŞ BAŞVURU FORMLARINI KOORDİNATÖR’ÜNE VEYA SINIF DANIŞMANINA TESLİM ETMİŞ OLMALIDIR. BU TARİHTEN SONRAKİ BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.
15 HAZİRAN 2018’den sonra E-Bildirge Girişleri Yapılan STAJ BAŞVURU FORMLARININ BİR NÜSHASININ ÖĞRENCİLER TARAFINDAN ÖĞRENCİ İŞLERİ BÜROSU’NDAN TESLİM ALINMAYA BAŞLANACAĞI TARİH. Öğrenciler dilerlerse bu tarihten sonra da gelip nüshalardan birini alabilirler. ANCAK FORMUN BİR NÜSHASI SADECE ELDEN TESLİM EDİLECEKTİR. POSTA VEYA KARGO İLE ÖĞRENCİYE VEYA FİRMAYA GÖNDERİLMEYECEKTİR.
14 HAZİRAN 2018 STAJLAR SADECE BU TARİHTE BAŞLAYABİLİR. FİNAL SINAVLARINA GİRMİŞ, HİÇBİR DERSTEN DEVAMSIZLIK NEDENİ İLE KALMAMIŞ OLAN ÖĞRENCİLERİN STAJA BAŞLAYABİLECEĞİ İLK GÜNDÜR.

YAZ OKULUNDAN DERS ALAN ÖĞRENCİLER DE STAJ YAPAMAZLAR.

2017–2018

AKADEMİK YILI

GÜZ DÖNEMİ EKLE-SİL HAFTASI

Stajlarını bitirmiş olan tüm öğrenciler bu haftanın ilk günü ile son günü arasında staj dosyalarını program koordinatörlerine teslim eder ve mülakat sınavına girerler. Dosyaların daha önce getirilmesine gerek yoktur. Öğrencilerin dosya teslimi ve mülakatlarının yapılmasının SON TARİHİ EKLE-SİL HAFTASI’NIN SON GÜNÜDÜR. BU TARİHLERDEN SONRA DOSYALAR KOORDİNATÖRLERCE TESLİM ALINMAYACAK, STAJ GEÇERSİZ SAYILACAKTIR..!
21 EYLÜL 2018 Staj sonuçlarını içeren listeler ve dosyaların PROGRAM KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN öğrenci işleri bürosuna tesliminin SON GÜNÜ.

ÖNEMLİ NOTLAR

1. YAZ OKULU İLE BİRLİKTE STAJ YAPILAMAZ.

2. 2017–2018 akademik yılı güz ve/veya bahar yarıyıllarında herhangi bir dersten devamsızlıktan kalan öğrenciler staj yapamazlar.

3. Staj süresi 30 iş günüdür. Dileyen öğrenciler daha uzun süre de staj yapabilirler ancak 30 günden fazla sürecek stajlarda sosyal güvenlik (sigorta) primleri üniversite tarafından karşılanmaz. Stajını 30 günden daha uzun süre yapmak isteyen öğrencilerin bu durumu iş yerlerine bildirmelerinde yarar vardır.

4. Staj dosyasının son iki sayfasında yer alan UYGULAMA (STAJ) FORMLARININ AÇIKLAMALARI ve RAPOR DOSYASI HAZIRLANMASI SAYFALARINI MUTLAKA DİKKATLİCE OKUYUNUZ..!

5. Staj mülakat sınavına öğrenci, STAJ DOSYASI ve İŞYERİ STAJYER DEĞERLENDİRME ÇİZELGESİ (Staj Dosyasındaki Form–4) yanında olması koşulu ile girebilir.

6. Staj dosyasında okula posta ile ve/veya kapalı zarfta gönderilmesi gereken sayfalar konusunda duyarlı olunması ve belirtilen diğer kurallara uyulması gerekir.

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr