Müdürümüzün Mesajı

Bitmesini Hiç İstemeyeceğin Bir Yolculuğa başlamaktır Akdeniz Üniversiteli olmak”

Sevgili öğrenciler,

Türkiye’nin ve Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında gösterilen Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bulunan Meslek Yüksekokulumuz, eğitimi ve bilimi temel alan, geleceğe fark yaratmak için çabalayan, değerlerinden vazgeçmeyen, yüzünü hep geleceğe dönen, girişimci ruhunu taze tutan, cesur ve alanında vazgeçilmez olmayı hedefleyen bireyler yetiştirmek için, sizlerle birlikte yolculuğuna devam etmektedir. Sizlere yuva sıcaklığını aratmayacak olan Yüksekokulumuz, kendi alanında uzman akademik kadrosu yanında sektörün önde gelenleriyle işbirliği ile sürdürülen eğitim kalitesiyle ihtiyacınız olan her türlü bilgi, deneyim, donanımı sağlayarak, sizleri iş hayatına hazırlamaktadır. Sahip olduğumuz ön-lisans programları ile kamu ve özel sektörün en çok ihtiyaç duyduğu teknik personel yetiştirmeyi hedefleyen, sektör odaklı çözümlemeyi ilke edinen yüksekokulumuzda, ulusal ve uluslararası standartları sağlayan güncel ve uygulama ağırlıklı derslerle, bağımsız, analitik ve yenilikçi düşünen bireyler yetiştirmek için gayret göstermekteyiz.

Meslek Yüksekokulumuz, ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Antalya ilinin tam kalbinde yer almaktadır. Doğal ve kültürel mirası ile cazibe merkezi olan, sosyo-kültürel olanaklar bakımından zengin ve bu kapsamda sayısız otel ve işletmenin bulunduğu bölgede, her biriniz kendi alanınızla ilgili, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda aldığınız eğitimi pratiğe dönüştürme imkânı bulabileceksiniz. Etkin, verimli, rekabetçi, üstün performansa odaklanmış, uluslararası tanınırlığı ve saygınlığı olan girişimci bir dünya üniversitesindesiniz. Geleceğinizde fark yaratmak, rekabetçi bir ortamda daha güçlü bir biçimde sağlam adımlar atmak için doğru yerdesiniz.

Bugün bu sıralarda oturan ve oturacak olan sizler, yarın bizim sorumluluklarımızı üstlenerek ülkenizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayacaksınız. Yeteneğinize, ilginize, merakınıza ve gelecek hedeflerinize en uygun programı seçerek aramıza katılmanızı, Akdeniz Üniversitesi ailesinin bir parçası olmanızı heyecanla bekliyoruz.

Unutmayın, uzun ve zorlu yolculuklar hep ilk adım ile başlar.

Sevgilerimle…

Doç. Dr. Serdar SELİM

Serik Gülsün-Süleyman Süral MYO Müdürü

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr