Mimarlık ve Şehir Planlama

Günümüz koşullarında kamu ve özel işletmelerde eğitimli ve profesyonel olarak çalışabilecek kişileri tercih etmek zorunlu hale gelmiştir. Çünkü nitelikli meslek elemanı kullanan işletmeler günümüzdeki rekabet ortamında yaşamlarını sürdürebilecektir. Bu doğrultuda bölümün amacı,  sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış aynı zamanda bu kazandığı bilgi ve becerileri hayata geçirebilen nitelikli meslek elemanları yetiştirmektir.

 Mimarlık ve şehir planlama bölümü içerisinde 2 yıllık ön lisans eğitimi veren Mimari Restorasyon programı yer almaktadır.

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr