El Sanatları

Serik  Gülsün – Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü’nde 2012-2013 eğitim öğretim yılında; Geleneksel El Sanatları Programı aktif olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

El Sanatları Bölümünde alanıyla ilgi yapıtlar üreterek, toplumla paylaşıp, araştırma, analiz yapma, yorumlama ve uygulama yapabilecek yeterliliği ve uzmanlığı kazandırmak amaçlanmaktadır.

El Sanatlarının devirlerini, üsluplarını, teknolojisini, estetiğini tanıyan tasarımcı ve uygulayıcılar yetiştirmek. Bu alanla ilgili mesleki yeterliklere sahip yeniliklere ve kendini geliştirmeye açık, araştırıcı, sorgulayıcı, pratik çözüm yolları bulabilen, kültürel değerlere sahip çıkarak yaşatmayı hedef edinen tasarımcı ve uygulayıcılar yetiştirmek bölümün hedeflerindendir.

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr