Tekstil Teknolojileri Tecrübe Paylaşımı

img_3716-copy

Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu’nun Tecrübe Paylaşımı etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Sektör akademi işbirliği ile mesleki eğitimde sinerji yaratmayı hedefleyen etkinliklerde öğrencilerin iş hayatına dair vizyonlarının genişletilmesi hedefleniyor. Tekstil Teknolojileri Program Koordinatörlüğü uhdesinde gerçekleştirilen organizasyonda, Ral Tekstil Üretim Müdürü Sayın R. Kıvanç Yakalı, Tekstil Teknolojisi ve Moda Tasarımı öğrencilerine yönelik olarak ‘Kalite Yönetimi, Tekstil Sektörünün Genel Durumu ve İş Hayatının Çalışanlardan Beklentileri’ konularında seminer verdi. Türkiye’nin lokomotif sektörü olan tekstil sanayinin ekonomiye hala ciddi katkılar sağladığını belirten Yakalı eğitimli, dil bilen, yaratıcı, kendini yetiştirme azmi olan, yeniliklere açık, iyi bir ekip üyesi olabilen ve yoğun çalışma koşullarına adapte olabilen eleman profilinin iş hayatında kabul gördüğünü ifade etti. Kalite unsurunun rekabetçilik açısından olmazsa olmaz şart olduğunu vurgulayan Yakalı, Türk tekstil sanayinin daha iyi konumlara gelebilmesi için Ar-Ge ve tasarım odaklı işlere yoğunlaşılması gerektiğini sözlerine ekledi. Tecrübe Paylaşımı etkinlikleri ile çalışma hayatının şartları, iş disiplini ve iyi eğitimli ara elemanların Türkiye sanayisi için ne kadar önemli olduğu gibi hususlarda öğrencilerde farkındalık yaratıldığını ifade eden Tekstil Teknolojileri Program Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Ramazan Erdem, bu etkinliklerin ve fabrika gezilerinin sayılarının arttırılacağını ve öğrencilerin daha donanımlı yetişmesi için var olan teknik altyapının sürekli olarak geliştirileceğini söyledi.

0

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr