‘’Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi’’

Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu halkla ilişkiler ikinci sınıf öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlamış olduğu ‘’Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi’’ adlı bilinçlendirme platormu ilgi topladı.

Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu’nda  gerçekleşen etkinliğe Serik Belediyesi, KETEM ve İl Halk Sağlık Müdürlüğü destek verdi. Kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezi olan KETEM’in Kepez şubesinde görevli Dr. Sema DURAK üniversiteli öğrencilere destek vererek bilgilendirmede bulundu.

Tüm öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin katılımıyla gerçekleşmiş olan platformun son  aşamasında  kanser erken teşhis tarama ve eğitim merkezi olan KETEM’e Cuma günü ücretsiz olarak   gerçekleştirilecek  tarama muayene hizmeti ise projenin bütünüyle amacına ulaşmasını ve hayata geçmesini sağlayacaktır.

0

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr