Öğrencilerimiz Arman Tekstil Fabrikasını ziyaret etti

Serik Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojileri Bölümü öğrencileri, Antalya Organize Sanayinde faaliyet gösteren otel tekstilleri üreticisi DK Arman Tekstil Fabrikasını ziyaret etti. Çözgü hazırlama, dokuma, boya-apre ve konfeksiyon birimlerinden oluşan entegre tesiste, öğrenciler endüstriyel tipteki makine teknolojileri, makine parkur düzeni, hammadde ve bitmiş ürün özellikleri, otomasyon ve kalite unsurları hakkında bilgiler aldılar. Teknik geziyi organize eden bölüm koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Ramazan ERDEM, teknik gezi ve fabrika ziyaretlerinin, öğrencilerin teorik bilgilerini pekiştirmek ve vizyonlarını genişletmek anlamında çok önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca, akademi sanayi işbirliğine yönelik böyle faydalı bir organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan fabrika yöneticilerine ve teknik ekibe teşekkürlerini sundu.

0

Misyon

Öğrenmeyi öğrenen, yaratıcı, dinamik, katılımcı, teknolojiye hakim, araştırma yetenekleri gelişmiş, sosyal ilişkileri güçlü, mesleki etiğe sahip mezunlar yetiştirmektir.

Vizyon

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda yetiştirdiği çağdaş, nitelikli ve üretken elemanlarla kaliteli ve güvenilir bir yüksekokul olmaktır. Yüksekokulumuz, bu amaç ve hedef bilincine sahip, 48 akademik ve 16 idari personelle Serik İlçesi'nde bulunan binamızda eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi, Serik Gülsün Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu
Merkez Mahallesi 2191 SK. NO: 2 SERİK / ANTALYA PK.07500
Tel: 0 242 735 73 91 – 0 242 735 73 92
Tel: Fax: 0 242 735 71 30 Email:smyo@akdeniz.edu.tr