Akdeniz Üniversitesi

Geleneksel El Sanatları Programı Öğretim Elemanları

Fatma ÖZTÜRK PİŞKİNKerem AYDIN
Mustafa Kemal GENÇzeki özkartal

 

   

Öğr. Gör.

Fatma ÖZTÜRK PİŞKİN

( Müdür Yardımcısı)

Öğr.Gör.

Kerem AYDIN

 

Öğr.Gör.

Mustafa Kemal GENÇ

(Koordinatör)

Öğr.Gör. 

Zeki ÖZKARTAL

Geleneksel El sanatları

Akdeniz Üniversitesi Serik  Gülsün - Süleyman Süral Meslek Yüksek Okulu, Geleneksel El Sanatları Programı 2004-2005 öğretim yılında eğitime başladı.

Zaman içinde Türk toplumu kendi kültür ve geleneğini oluşturmuştur. Geleneksel sanatlar insan, sanat, estetik ve üretim ilişkilerine bağlıdır. Öğrenciler geleneksel eserlerden etkilenerek yeni tasarımlarını yaratıcılık, estetik, teknoloji kullanımı ve işlevsel üretim ilkeleri ile oluşturmaktadır. Aldıkları eğitim öğretimle geleneksel el sanatlarını gerek uygulama ve gerekse yaratıcılık yönüyle özümseyerek üretime dönüştürebilecek nitelikte yetiştirilmektedirler.

Öğrencilerin İlgi ve yeteneklerine uygun olarak seçmeli derslerle farklı alanlarda yetiştirilmelerine önem verilmektedir.

Geleneksel Türk El Sanatları, Temel Sanat Eğitimi, Geleneksel Türk Seramik Sanatı,  Desen, Genel Boyama Teknikleri, Halı Kilim Dokuma, Vitray, Takı Uygulama Teknikleri gibi uygulamalı derslerin ağırlıkta olduğu ders yapısı vardır.

Öğrencilerin kendilerini geliştirerek yeni tasarımlar üretmeleri, geleneksel sanatımızı korumalarını ve gelecek kuşaklara aktarmaları amaçlanmaktadır.

 

Sayfa Özeti: Geleneksel El Sanatları Programı

Anahtar Kelimeler:

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.